Чорнобиль: вчора, сьогодні, завтра


38 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки і сьогодні залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Через неї змінилися життя понад 100 тисяч жителів Прип’яті, Чорнобиля та навколишніх сіл, які назавжди покинули забруднені радіонуклідами домівки. Серед усіх трагедій, що пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні та побутові умови життя.

Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров'ям, врятували від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а для всього світу. Навіть у теперішній час великих випробувань, вдячність та спомин про хоробрість та відданість українців, які загинули чи постраждали під час ліквідації аварії на ЧАЕС є даниною пам'яті цим сміливим і відданим людям.

Тож до річниці чорнобильської трагедії ми підготували тематичну виставку "Чорнобиль. Без права на забуття", де представили художню та наукову літературу про ті страшні події.









Коментарі