Веселий світ Павла Глазового


Сьогодні, 30 вересня виповнюється 100 років від дня народження відомого українського гумориста Павла Глазового.
Уже багато років користувачі бібліотеки із захопленням читають його гуморески, кожний знаходячи у його творчості щось своє: про школу і село, про вчителів, про життя.
Павло Глазовий – один з найпопулярніших українських гумористів. Його вірші додають людям настрою, допомагають побачити в житті більше світлого, радісного, стати добрішими. Навіть назви книжок Павла Глазового досить чітко характеризували їх зміст: «Смійтесь друзі, на здоров`я», «Щоб вам весело було», «Весела розмова», «Хай вам буде весело».


          


Кілька слів про письменника. Павло Прокопович Глазовий народився 30 серпня 1922 року в селі Новоскелюватка (нині Казанківського району, Миколаївської області) в сім’ї хлібороба.
Вчився у Новомосковській педагогічній школі на Дніпропетровщині. Після закінчення педагогічної школи у 1940 році був призваний служити в армії. Учасник німецько-радянської війни.
Після війни навчався в Криворізькому педагогічному інституті, де його запримітив Остап Вишня. Письменник почав опікуватися подальшою долею талановитого юнака, подбав про те, щоб його перевели навчатися у Київ.
Друкуватися почав з 1940 року. Пік популярності поета припав на 1980-ті. 1950 року закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту імені О. М. Горького.
У 1950–1961 роках — заступник головного редактора журналу «Перець», згодом заступник головного редактора журналу «Мистецтво».
Павло Глазовий лауреат премії імені Остапа Вишні в 1988 році за книгу «Сміхологія».
Помер 29 жовтня 2004 року. Похований в Києві на Байковому кладовищі.

Коментарі